Klub.Akva.SK
Klub.Akva.SK Úvodná strana
Klubová činnosť
Výsledky súťaží

Členovia klubu

Časopis "Akvárium"

Časopis
"nové Akvárium"


Chované ryby
Bezstavovce
Pestované rastliny
Klubová knižnica

Stanovy klubu
Orgány klubu
Prihláška
Darovanie 2% dane

klub@akva.sk

Prihlásenie


Zľavy pre členov poskytujú:


Naši priatelia:

Meno: Miloš Chmelko Chované ryby
Nick: Miloš Bezstavovce
Bydlisko: údaj iba pre členov Pestované rastliny
Telefon: údaj iba pre členov Moje knihy
Mail: údaj iba pre členov
Rok narodenia: 1983
Zameranie: spoločenské akvárium
Akvária: 216 l, 45 l

Takže s akvaristikou som začal ešte ako škôlkar, samozrejme vtedy pod dohľadom otca. Vtedy sme mali malé 16 l akvárium. Prvú rybku som kúpil cestou z obchodu, ked som namiesto chleba alebo niečoho takého (už si vážne nespomínam čo to presne bolo) doniesol krásnu červenú samicu gupky. No a ako to býva gupka sa množila a množila a tak som mohol zásobovať všetkých kamarátov.

Po období kedy som akosi asistoval ocovi pri údžbe stále jeho akvária, ktoré sa medzičasom zväčsilo na 160 l nádrž, prišlo k logickému vyústeniu a akvárium som prebral plne pod svoju kontrolu. Na akváriu sa prejavil zub času a začalo tiecť, keďže sa mi ho nepodarilo zalepiť musel som kúpiť nové (vo vani my nechceli rybky dovoliť). To bol zlomový okamih v mojom akvaristickom smerovaní, pretože nové akvárium bolo vyššie a tak som nasadil skaláre, ktoré sú mojou srdcovkou dodnes. Aj keď nie je skalár ako skalár, u mňa ich pláva 9 (bolo aj viac), ale inú ako klasickú formu nenájdete.

Ďalším medzníkom v mojom smerovaní bolo objavenie stránky www.akva.sk, kde som mal možnosť porovnať moje akvárium s inými a začal som sa zaoberať aj rastlinkami. Nie je to zatiaľ žiadna sláva, ale už aspoň registrujem, že tam je okrem rýb aj niečo iné čo potrebuje občasnú starostlivosť