Klub.Akva.SK
Klub.Akva.SK Úvodná strana
Klubová činnosť
Výsledky súťaží

Členovia klubu

Časopis "Akvárium"

Časopis
"nové Akvárium"


Chované ryby
Bezstavovce
Pestované rastliny
Klubová knižnica

Stanovy klubu
Orgány klubu
Prihláška
Darovanie 2% dane

klub@akva.sk

Prihlásenie


Zľavy pre členov poskytujú:


Naši priatelia:

Meno: Ivan Sokol Chované ryby
Nick: e1 Bezstavovce
Bydlisko: údaj iba pre členov Pestované rastliny
Telefon: údaj iba pre členov Moje knihy
Mail: údaj iba pre členov
Vek: 43
Zameranie: spoločenské ale snívam o akváriach plných pancierníkov
Akváriá: 180 litrov - spoločenské, 37 litrové - partí dcére

Ťažko sa mi píše tento úvod. Po prečítaní zverejnených „životopisov“ zisťujem, že sa od ostatných akosi neodlišujem. S akvaristikou som začínal na základnej škole. Asi 20 litrová elementka, gupky, mečúne, skaláre. Potom prišlo obdobie temna – stredná a vysoká škola.
K akvaristike som sa však vrátil v roku 1994. Kúpil som 70 litrové akvárium a doň prišli prvé rybky. Panciernici, tetry, prísavníci. O pár rokov pribudlo 100 litrové akvárium, ktoré bolo určené pre africké cichlidy.
Pri sťahovaní do nového bytu som tieto akvária nahradil jedným spoločenským v ktorom sa stretla osádka pozostávajúca z juhoamerických a afrických rýb. Iba nedávno som daroval známemu Julidochromisov a dodnes mi v tomto akváriu plávajú 2 samičky Corydoras aeneus majúce úctyhodných 12 rokov.
Čo mi za tie roky učarilo? Bolo toho veľa. Ani sám neviem prečo, ale najviac ma priťahujú panciernici. Tým je venovaná aj moja osobná stránka www.corycats.sk. Začala sa rodiť pre mnohými rokmi ale práve ľudia z akva.sk ma inšpirovali k tomu aby som ju umiestnil na web. Vďaka týmto ľudom som sa začal viac zaujímať o akvaristiku a už tejto vášni začala holdovať aj malá dcéra a v poslednej dobe sa o rybky začína zaujímať aj najmladší člen rodiny – môj syn.
A čo na záver môjho akva CV.
Krásne to tu zhrnul milop. Ja sa k jeho zhrnutie rád pridávam.