Klub.Akva.SK
Klub.Akva.SK Úvodná strana
Klubová činnosť
Výsledky súťaží

Členovia klubu

Časopis "Akvárium"

Časopis
"nové Akvárium"


Chované ryby
Bezstavovce
Pestované rastliny
Klubová knižnica

Stanovy klubu
Orgány klubu
Prihláška
Darovanie 2% dane

klub@akva.sk

Prihlásenie


Zľavy pre členov poskytujú:


Naši priatelia:

Meno: Vladimír Volf Chované ryby
Nick: fefe Bezstavovce
Bydlisko: údaj iba pre členov Pestované rastliny
Telefon: údaj iba pre členov Moje knihy
Mail: údaj iba pre členov
Vek: 38
Zameranie: africké cichlidy
Akvária: momentálne nič!

K tomuto koníčku som sa dostal niekedy okolo 12-teho roku môjho života. Nikto v našej rodine sa akvaristike nevenoval, takže som bol taká prvotina. Prvotina a samotár, nakoľko v tých časoch niečo ako kluby a spoločenstvá venujúce sa tejto nádhernej vášni neboli (minimálne som o nich nevedel). A možno to všetko pramenilo z môjho vzťahu k prírode ako takej. Krúžok mladých prírodovedcov a podobné aktivity a súťaže.
Ako malému faganovi mi svojou impozantnosťou učarovali americké cichlidy a tak v prvej nádrži 100l sa objavili nigrofasciaty. Po dajakom čase bola nádrž pritesná a s väčšou 180 l. pribudli do osádky aj Meeki, na ktoré dodnes spomínam. Myslím že v starostlivosti o potomstvo by ktorékoľvek z nich mohli byť vzorom stovkám a tisícom rodín. Ďalšou z aktivít, ktoré priniesla doba bol vznik Cichlid Klubu, ktorého som sa okamžite stal aktívnym členom a začal podnikať výjazdy s kamarátmi a bratmi Fukatchovcami na Š120LS po republike za prednáškami a stretnutiami. Vrcholom bola pre mňa celodenná prednáška Ad Konigs-a v Istropolise po ktorej doma pribudla ďalšia nádrž s Africkými cichlidami a cestovateľské plány o expedícii do Tanganijky a Malawi. Mapu čo som si kúpil, mám dodnes. Pribudli Aulonocary, MelanochromisyPseudotropheusy. Na vtedajšiu dobu (1986) to bol slušný výkon. A potom pribudli také rezkejšie druhy ako Hemichromis bimaculatusHaplochromis venustus.
V súčasnej dobe doma nemám ani jednu nádrž. Ale vôľa je. Závidím Vám všetkým, ktorí doma chováte čo i len jeden exemplár. No všetko sa to napraví. A možno aj pre túto moju vášeň a skutočnosť aj napriek tomu že momentálne nemám nič sa snažím aktívne zapájať pri vzniku tohto klubu. Tá aktívna akvaristika mi proste chýba. Preto som tu, na Akve a hlavne medzi Vami. Niekedy mi proste stačí sedieť, možno v kútiku duše závidieť a počúvať Vás, i keď mňa umlčať je niekedy problém... Ale to sa zmení. Len počkajte.